Birmovka, sväté prijímanie

So zhotovovaním videozáznamov z rôznych náboženských akcií mám bohaté skúsenosti a táto činnosť patrí určite medzi moje najobľúbenejšie.

Videozáznam obsahuje na úvod celkový záber na obec, kde je kostol, ak to miestne podmienky dovoľujú. Pokračujem zábermi na kostol a potom nasleduje samotný videozáznam, ktorý obsahuje úvodný sprievod, vstup do kostola a celú svätú omšu. Vystrihané budú len "prázdne miesta".

Vďaka kvalitným kamerám je videozáznam čistý a bez zrnenia aj v kostoloch so slabším osvetlením. Aj v kostoloch, kde je zmiešané osvetlenie (halogén + výbojka + vonkajšie svetlo) pomocou dodatočnej korekcie pri editácií upravujem farby tak, aby pôsobili naoko lahodne. Okrem kvalitného obrazu Vám poskytnem mimoriadne kvalitný zvuk. Vďaka špeciálnej rádiovej súprave, ktorou sa pripojím k zosilňovaču v kostole, alebo aspoň k reproduktoru, je zvuk zrozumiteľný a takmer bez ozvien (ozveny do istej miery do zvuku primiešavam, aby nepôsobil príliš štúdiovo).

Službu zabezpečujem na celom západnom Slovensku. Ak môžem, rád prídem aj do Vašej farnosti prekvapiť Vás vysokou kvalitou i príjemnou cenou.

Videozáznam si môžete zakúpiť v kvalite DVD (s potlačou, plastový obal s farebnou potlačou, na ktorej je fotografia kostola zvonka alebo zvnútra), alebo vo full HD kvalite na USB kľúči alebo ako download. O prehrávaní USB kľúča a kvalite médií si prečítajte v sekcii technika. DVD sa predáva za 10 € (cena bez zvýšenia od r. 2004). USB médium je žiaľ drahé, preto je cena 13,50 €. Ak sú splnené podmienky pre poskytnutie služby download, je možné získať videozáznam vo full-HD kvalite (spolu s fotografiami) už za 10 €. V prípade, ak je počet prvoprijímajúcich detí či birmovancov malý (menej ako 20), môže sa cena zvýšiť až o 5 €. Také akcie sú z mojej strany aj tak dotované.

Ceny platia za predpokladu, že niekto vo farnosti zabezpečí predaj médií spolufarníkom. Tou osobou môže byť pán farár alebo ktokoľvek iný. Ten človek dostane videozáznam na ľubovoľnom type média zdarma. Ak by sa taký človek nenašiel, alebo by sa taký predaj nedal vo farnosti zabezpečiť, videozáznam rozošlem záujemcom na dobierku. V tom prípade sa k cene pripočíta poštovné a balné 3,00 €. Samozrejme, v prípade download tento problém odpadá.

Ak si videozáznam objednajú takmer všetci birmovanci (viac ako 90 %) a zároveň aspoň 25 birmovancov, môžeme v prípade záujmu poskytnúť službu fotografie zdarma. Fotografie budú zhotovené zrkadlovkou, umiestnené vo formáte jpeg na tom istom DVD či USB disku ako videozáznam, alebo pri download službe v tom istom archíve s príponou zip spolu s videozáznamom. Môžete si z nich sami dať zhotoviť papierové fotografie vo fotoslužbe podľa svojho výberu. Iba ak sú splnené podmienky na bezplatné fotografie, v prípade záujmu poskytujeme aj službu download.

Ak Vás ponuka zaujala, ale nie ste ešte rozhodnutí, požiadajte ma o zaslanie ukážkového DVD s videozáznamom z birmovky alebo prvého svätého prijímania. Rád Vám ho zašlem!

 

2021 Ing. Jozef Petrek